HOŞGELDİNİZ

Bu websitesi multiple miyelom olarak da bilinen miyelom hastalığını daha iyi anlayabilmenize yardımcı olmak amacıyla hazırlandı. Miyelom teşhisi ilk söylendiğinde pek çok kişi ve yakınları şok geçirir ve derin endişeye kapılırlar. Bu ilk tepki çok doğaldır. İlerleyen günlerde, bu hastalıkla ilgili mümkün olduğunca bilgi toplamaya çalışırlar. Etraflarında söz konusu deneyimi daha önce yaşamış birilerini bulmaya uğraşır veya internet kaynaklarını araştırırlar. Ne var ki her hastada başka etkileri olan bu hastalıkla ilgili herkesin yaşadıkları birbirine benzemeyeceği gibi konuyla ilgili özellikle Türkçe kaynak bulmak da zor olabilir.

Amacımız; öncelikle miyelomun günümüzde kontrol altına alınabilir bir hastalık olduğunu vurgulamak ve bilimsel kaynaklar rehberliğinde tanı ve tedavi sürecine ilişkin size en doğru bilgileri aktarmak olacaktır.

Elbette sitemizin sayfalarında size veya yakınınıza en uygun tedavi uygulamasının tam olarak ne olduğunu bulmanıza imkan yok. Çünkü bu konudaki en doğru kararı siz ve doktorlarınız birlikte vermelisiniz. Ancak emin olun ki en doğru karara varmak için izleyeceğiniz yola ilişkin ip uçları ve önerilerle birlikte diğer pek çok sorunuza da yine bu sitede cevap bulacaksınız. En azından uzmanlara ya da sağlık ekibine sormak isteyeceğiniz sorular konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

En önemlisi bu site; miyelom hastalarının ve yakınlarının birbirleriyle deneyimlerini paylaşabileceği ve dilekleri, talepleri doğrultusunda geliştirebileceği, tamamen miyelom hastalarına ve yakınlarına ait bir portaldır. Dolayısıyla, siz bilgilerinizi, sorularınızı, hikâyelerinizi paylaştıkça, miyelomlayasam.com da daha da zenginleşecek ve güçlenecek.
Miyelomlayasam.com’a sahip çıkarak, hem eleştirilerini hem beğenilerini ama en önemlisi hikâyelerini paylaşan tüm hasta ve hasta yakınlarına şimdiden çok teşekkürler.

Sitemizi birlikte büyütmek dileğiyle.


Miyelomla Yaşam Ekibi

Teşekkürler